هفتمین جایزه جهانی اربعین

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با توجه به ظرفیت معنوی بی نظیر و ارزشمند اربعین سید و سالار شهیدان، حسین ابن علی علیه السلام، که با راهپیمایی میلیونی شیفتگان آن حضرت از سراسر جهان همراه است، در سال ۱۳۹۳ تصمیم به برگزاری مسابقه ای فرا ملی گرفت تا جلوه های این رویداد عظیم فرهنگی، دینی و بین المللی را به نحوی شایسته به جهانیان معرفی نماید. بر این اساس دبیرخانه جایزه جهانی اربعین در این سازمان ایجاد شد و نخستین دور این جایزه با موضوع عکس برگزار گردید. در پی استقبال گسترده شیفتگان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) از این جایزه، در ادوار بعدی، با افزوده شدن موضوعات فیلم، سفرنامه، فعالان فضای مجازی و کتاب، جایزه جهانی اربعین در ابعاد گسترده تری برگزار شد. با استعانت از خداوند متعال و عنایت ویژه سید و سالار شهیدان، دبیرخانه هفتمین دور جایزه جهانی اربعین از روز دوشنبه ۸ دی ماه ۱۳۹۹ همزمان با اختتامیه ششمین جایزه جهانی اربعین رسما کار خود را آغاز نمود. علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت و یا صفحات اجتماعی رسمی این جایزه آثار خود را به دبیرخانه ارسال نمایند. مهلت ارسال آثار تا تاریخ ۱۰ مهرماه۱۴۰۰ تمدید شده است و به یاری خدا آیین اختتامیه هفتمین دوره جایزه جهانی اربعین در تاریخ ۲۵ مهر ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.به دلیل شیوع پاندمی کرونا، آیین اختتامیه به صورت محدود در مجتمع فرهنگی امام خمینی (ره) و برخط بر روی سایت و صفحۀ اینستاگرام رسمی جایزۀ جهانی اربعین برگزار خواهد شد.

بخش‌های مسابقه:

تک عکس

مجموعه عکس

مقررات:

شرکت در مسابقه و ارسال آثار برای عموم آزاد است.

شرکت همزمان در هر سه بخش سفرنامه، عکس یا فیلم به شرط رعایت آیین نامه های مربوطه مجاز است.

هر عکاس می تواند تعداد ۵ تک عکس و یک مجموعه عکس (۳ تا ۵ عکس) ارسال نماید.

آثار باید با فرمت JPEG ، ضلع کوچک ۴۰ سانتیمتر و با رزولوشن ۳۰۰ dpi از طریق یکی از درگاه های ارتباطی در نظر گرفته شده یا به صورت پستی ارسال گردند.

ارسال آثار با حجم کمتر از ۲۰ مگابایت از طریق بارگذاری هنگام ثبت اثر انجام گیرد.

لازم است آثار با حجم بیشتر از ۲۰ مگابایت پس از اعلام  مشخصات اثر و صاحب اثر از طریق یکی از درگاه-های ارتباطی، بر روی لوح فشرده ثبت گردند و از طریق پست به دبیرخانه ارسال شوند. حتماً بر روی لوح فشرده نام عکاس و نام اثر قید گردد.

عکس ها باید در ایام اربعین طی دو سال اخیر تهیه شده باشند.

ضروری است مشخصات هر اثر ارسالی شامل: نام و نام خانوادگی، سن، تحصیلات، نشانی دقیق و شماره ثابت و همراه عکاس، عنوان، مکان و زمان هر عکس با دقت در قسمت اطلاعات فردی و تکمیلی در سایت وارد شود.

آثار باید مستند باشند و از هرگونه دستکاری با نرم افزارهای رایانه‌ای یا حک و اصلاحی که جنبه مستند بودن عکس را مخدوش می‌سازد اجتناب گردد.

عکس‌های ارسالی نباید دارای امضای عکاس، تاریخ ، پاسپارتو، قاب ، واترمارک و لوگو باشند.

دبیرخانه، ارسال کننده را صاحب اثر می‌شناسد. در صورتیکه خلاف آن اثبات شود اثر حذف و کلیه امتیازات متعلق به آن ابطال می‌شود.

عکس های ارسالی عودت نخواهد شد.

در صورت ناقص بودن فایل‌های ارسالی، آثار به نمایشگاه راه پیدا نخواهد کرد.

برگزارکننده ،کلیه حقوق چاپ و نشر آثار اعم از دیجیتال یا چاپ ورقی و برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را برای خود محفوظ می دارد.

به آثاری که پس از مهلت مقرر به دبیرخانه ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

ارسال آثار به دبیرخانه به منزله پذیرش شرایط خواهد بود.

به عکاسانی که آثارشان به نمایشگاه پایانی راه پیدا کند گواهی اهدا خواهد شد.

اخذ تصمیم نهایی درباره هر نکته‌ای که در مقررات حاضر پیش بینی نشده و نیز تفسیر ابهامات ناشی از مفاد آن در حوزه ی اختیارات دبیر مسابقه است و شرکت کنندگان و داوران هر گونه حقی را در این رابطه از خود سلب می نمایند.

نشانی جهت ارسال آثار:

https://intlarbaeen.com/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *