نوزدهمین مسابقه بین‌المللی سالانه مجله Smithsonian

بخش های مسابقه :

۱- Natural World           دنیای طبیعی( حیوان، گیاه، منظره و …)

۲- Travel                       سفر

۳- People                     پرتره( گروه یا فرد)

۴- The American Experience     تجربه ی  آمریکایی (برای ساکنان آمریکا و کسانی که سفر کرده اند به آمریکا)

۵- Altered Image          تصاویر تغییر یافته

۶- Mobile                     موبایل(عکس گرفته شده با موبایل یا تبلت)

° هر شرکت کننده( بالای ۱۸ سال) می‌تواند در همه بخش ها شرکت کند. در هر بخش ماکزیمم  ۱۵ عکس قابل بارگزاری است.(اگر در همه ی بخش ها شرکت کنید، مجموعا ۹۰ عکس قابل ارسال است.)

شرایط تصاویر ارسالی:

° عکسهای ارسالی می بایست در فرمت jpg، jpeg یا .gif بوده و حداکثر ۱۰ مگابایت و حداقل ضلع افقی ۲۰۰۰ پیکسل باشند‌ و از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۹ به بعد ثبت شده باشند.

° تغییرات دیجیتالی تصاویر به جز در بخش ۵(تغییر یافته)، قابل قبول نیستند.

° کراپ، تنظیمات جزئی شامل حذف گرد‌ و خاک، doge و burn نگاتیوی، تغییر شارپنس، کنتراست، تنظیم جزئی رنگ و یا تغییر رنگ به مقیاس خاکستری، در تمام بخش ها پذیرفته است.

° حذف و اضافه ابژه ها به جز در بخش تغییر یافته، در دیگر بخش ها قابل قبول نمی باشد. در‌ صورتیکه داوران تعیین کنند که تصویری دستکاری شده است این حق به ایشان داده می شود که عکس به بخش تغییر یافته منتقل شود و یا از دور مسابقه حذف شود.

° ترکیب بندی های تصویر شامل HDR و پانوراماهای متشکل از چند عکس متصل شده، به عنوان تصاویر تغییر یافته به حساب خواهند آمد.

° در تصاویری که چهره اشخاص قابل تشخیص باشند، در صورت درخواست از سوی تیم مسابقه فرمی شبیه به فرم نمونه شماره ۱، مبنی بر رضایت شخصِ در تصویر یا خانواده یا سرپرستش، می بایست از سوی عکاس ارائه گردد.

° در تصاویری که مشاغلی چون مجسمه سازی، نقاشی و دیگر مشاغلی که آنچه سازنده خلق کرده، قابل کپی کردن باشند نیز در صورت درخواست تیم برگزار کننده، عکاس می بایستی فرمی مشابه فرم‌ نمونه ۲، رضایت و اطلاع شخص یا حرفه خاص شخصِ در‌ تصویر را ارائه دهد.( در موارد عکاسی از شغل دیگران، می بایست یک نمای کلی به ثبت رسیده باشد و نه فریمی کامل با نمای نزدیک از آنچه که سازنده خلق کرده است.)

° تصاویری که نمایانگر خشونت، تعرض به حقوق دیگران، برهنگی و یا هر محتوای نامناسب باشد از دور مسابقه حذف می گردند.

° در تصاویر مربوط به حیات وحش، چنانچه از طعمه یا ابزار خاص(Camera traps, drone) برای جذب حیوانات جهت عکاسی استفاده شده باشد، می بایست شفاف سازی شود.

هزینه شرکت : رایگان

مهلت شرکت : ۹ آذر ۱۴۰۰

° جوایز:

– برنده ی کل مسابقه ۲۵۰۰ دلار

– نفرات اول هر بخش، هر یک ۵۰۰ دلار

– برنده رای خوانندگان(مردم)، ۵۰۰ دلار

آدرس سایت :

https://photocontest.smithsonianmag.com/photocontest/

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *