سومین جشنواره بین المللی عکس پارک ملی آلارچه

جشنواره بین المللی عکس پارک ملی آلارچه دارای  شماره  مجوز  (پاتروناژ)  2021/448  فدراسیون  بین المللی هنر عکاسی (فیاپ)، مجوز شماره ۱۵۲۰-۲۰۲۱ انجمن عکاسی آمریکا (PSA)، مجوز FPC W2021/P08 و مجوز Salon.Photo 2021-050 است. عکس های راه یافته به این جشنواره، ضمن ثبت در آرشیوFIAP  و PSA بنام عکاس، برای دریافت القاب FIAP و PSA نیز محاسبه خواهد شد.

موضوعات:

جشنواره در شش بخش برگزار می شود:

موضوع آزاد تک رنگ (فقط تک رنگ/سیاه و سفید) (PIDM)

موضوع آزاد رنگی (فقط رنگی) (PIDC)

موضوع مردم (رنگی/تک رنگ) (PIDC)

موضوع چشم انداز (رنگی/تک رنگ) (PIDC)

موضوع طبیعت (رنگی/تک رنگ) (ND)

موضوع گردشگری (TRAD) (رنگی/سیاه سفید) (PTD)

 در هر بخش می توان چهار عکس (درمجموع ۲۴ عکس برای ۶ بخش) ارسال کرد. هر عکس را تنها در یک بخش می توان شرکت داد. نسخه های رنگی و تک رنگ از یک عکس می بایست یک عنوان یکسان داشته باشند و نمی توانند همزمان در بخشهای مختلف این جشنواره شرکت داده شوند. عکس ها باید طبق تعاریف تعاریف فیاپ و PSA،که در انتهای فراخوان آمده، باشند.

اندازه ضلع افقی حداکثر ۱۹۲۰ پیکسل یا ضلع عمودی ۱۰۸۰ پیکسل باشد. حجم هر عکس از ۲ مگا بایت بیشتر نباشد.

تقویم جشنواره:

آخرین مهلت ثبت نام: ۱۱ شهریور ۱۴۰۰

پایان داوری: ۱ مهر ۱۴۰۰

اعلام نتایج: ۱۵ مهر ۱۴۰۰

انتشار کاتالوگ: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ (فایل PDF قابل دانلود از سایت)

سایت بصورت خودکار در ساعت ۲۴ آخرین مهلت ثبت نام بسته می شود.

دبیر جشنواره: Parkaeva O.

داوران (در تمام بخش ها):

Yuksel ACIKGOZ, AFIAP

Asghar SAMETI EFIAP

Hadzi Miodrag MILADINOVIC EFIAP/b, MF FSS

جوایز:

در مجموع ۱۲۱ جایزه و تقدیر به بهترین عکس های ژانرهای مختلف اهدا می شود.

جایزه بهترین شرکت کننده: نشان آبی آسمانی فیاپ

جوایز بهترین شرکت کننده های جشنواره به شرکت کننده ای داده می شود که بیشترین پذیرش را در شش بخش داشته باشد، همچنین جوایز کسب شده افراد نیز در محاسبه مجموع امتیازات، در نظر گرفته می شود. در صورتی که مجموع امتیازات دو شرکت کننده برابر باشد، شرکت کننده ای که زودتر ثبت نام کرده باشد، برنده خواهد شد. زمان پرداخت هزینه ثبت نام مبنای محاسبه است.

 جوایز هر بخش:

مدال طلا و روبان افتخار فیاپ

مدال طلای PSA

نشان FPC

لوح تقدیر

هزینه ثبت نام:

۱ تا ۶ بخش: ۲۶۰ هزار تومان

سایر کشورها:  27 یورو

شرایط شرکت در جشنواره:

سایت این جشنواره همان دبیرخانه دیجیتال فوکوس است که به چندین زبان از جمله فارسی است. در هر کشور زبان سایت بصورت خودکار بر اساس زبان آن کشور نشان داده می شود. شرکت کنندگان دوره های قبل جشنواره خیام و سایر جشنواره هایی که از دبیرخانه دیجیتال فوکوس استفاده کرده اند، با همان نام کاربری و بدون نیاز به ثبت نام دوباره، می توانند در این جشنواره شرکت کنند. همچنین با مراجعه به سایت دبیرخانه دیجیتال فوکوس به نشانی Salon.Photo  می توان از نتایج خود در تمام جشنواره هایی که شرکت کرده اید آگاه شده و ایمیل نتایج خود را ارسال کنید.

برای جلوگیری از ثبت نام های بی هدف و تکراری، سایت به گونه ای طراحی شده که نام کاربری، کد ملی شرکت کننده باشد و نیز تا پیش از واریز هزینه ثبت نام، آپلود عکس ممکن نباشد. چون ممکن است در روزهای پایانی اختلال در شبکه بانکی وجود داشته باشد، پیش بینی لازم را انجام دهید.

با توجه به رایزنی فوکوس با برگزارکننده هزینه ثبت نام به ریال با تخفیف نسبت به شرکت کنندگان سایر کشورها محاسبه می شود. واریز هزینه ثبت نام بصورت آنلاین بوده و بلافاصله پس از واریز آنلاین، مبلغ واریزی به حساب کاربری فرد اضافه شده و می تواند عکس ها را آپلود کند.

افرادی که امکان واریز وجه آنلاین ندارند، می توانند هزینه را کارت به کارت کرده و یا به حساب جشنواره واریز کنند، اما در اینصورت می بایست مشخصات واریز را در سایت (در بخش واریز غیر آنلاین) ثبت کرده و تنها پس از تایید واریز توسط دبیرخانه، می توانند عکس ها را آپلود کنند. تایید واریز توسط ایمیل و پیامک به شرکت کننده اطلاع داده می شود. شماره حساب و کارت جشنواره پس از ثبت نام در سایت قابل مشاهده است. ترجیحا از روش واریز آنلاین استفاده کنید. امکان ثبت واریز وجه غیرآنلاین یک روز پیش از پایان مهلت شرکت بسته خواهد شد.

ثبت نام:

شرکت در جشنواره برای تمام عکاسان جهان، اعم از حرفه ای و آماتور آزاد است.

عکس هایی که در دوره های قبل هر جشنواره پذیرفته شده اند و نیز عکس هایی که بسیار شبیه به آنها باشند، نمی توانند در دوره های بعدی همان جشنواره شرکت نمایند.

ثبت نام: ثبت نام و ارسال عکس ها باید در سایت جشنواره، به آدرس AlaArchaExhibition.com انجام گیرد.

در هنگام ثبت نام، صفحه کلید انگلیسی استفاده شود. از فیلتر شکن استفاده نکنید.

اندازه عکس ها: اندازه ضلع افقی حداکثر ۱۹۲۰ پیکسل یا ضلع عمودی ۱۰۸۰ پیکسل باشد.

نشانی وب‌سایت جهت ثبت‌نام:

https://www.alaarchaexhibition.com/members/login.aspx?ReturnUrl=%2fPage%2fRules

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *