جشنواره بین المللی عکس و فیلم Return

جشنواره ی بین المللی «Return» با شعار هنر بدون مرز، در ۳ رشته هنری فیلم، عکاسی و کمیک، آذر ماه امسال در شهر وایمار آلمان، پایتخت فرهنگی اروپا برگذار خواهد شد.

این جشنواره با شرایط فعلی که در ایران وجود دارد تصمیم گرفته شرایط را برای هنرمندان ایرانی کمی هموار کند، به همین منظور از شما هنرمند عزیزدعوت میشود که آثار منتخب خود که در جشنواره های محیط زیستی و دیگر جشنواره های بشر دوستانه و همچنین آثار جدیدی که هنوز ارائه نشده اند در رشته ی عکاسی و کمیک (کاریکاتور، تصویر سازی، کمیک استریپ و…) برای ما ارسال کنید.

شما میتوانید آثار خود را به ایمیل جشنواره و یا صورت لینک به آدرس ایمیل جشنواره info@returniaf.de یا از طریق ایمیل و یا

وب سایت filmfreeway برای ما ارسال کنید.

جشنواره هر سال یک سوال در چهار چوب چالش های جهانی مطرح میکند و هنرمندان با خلق اثر در این رویداد مشارکت خواهند کرد. ما میتوانیم با کمک شما هنرمندان عزیز پیاممان را به جهانیان برسانیم و قدمی در راستای فرهنگ سازی با محوریت مساِیل زیست محیط ی ونقش بشریت در اینده ی زمین داشته باشیم و با مشارکت هنرمندان نقشی تاثیرگزار در آگاهی رساندن به نسل امروز و فردا داشته باشیم.

سوال  سال ۲۰۲۱:

میراث‌ما برای نسل آینده چیست؟

*مثالها: محیط ، روابط انسانی و اجتماعی ، فرهنگ ، هنر و مدرنیته

برای اطلاعات بیشتر میتوانید به وب سایت جشنواره مراجعه کنید.

https://filmfreeway.com/ReturnInternationalArtfestival

کد ورود رایگان در سایت filmfreeway :

Waiver Code: RIAFsupport

“هنر بدون مرز” فلسفه جشنواره بین المللی هنر RETURN است. هدف ما ارائه آثار هنرمندان سراسر جهان و طیف گسترده ای از ژانرهای مختلف است. در این جشنواره اشکال مختلف هنری مانند فیلم ، عکاسی و کمیک ارائه می شود. آثار منتخب در مکان هایی مانند سینما و گالری های هنری در وایمار آلمان نمایش داده می شود.

مسائل بشردوستانه و زیست محیطی نقش مهمی در جشنواره ما ایفا می کند و هدف ما ترویج تبادل فرهنگی بین المللی است. ما از طبیعت متعالی هنر و نقش ویژه ای که در ایجاد چشم اندازها و نوآوری های جدید ایفا می کند ، الهام گرفته ایم. با کلمه کلیدی “بازگشت” ما همچنین می خواهیم به میراث فرهنگی هنر ، که جامعه را شکل داده و بخشی جدایی ناپذیر از همزیستی انسانی ما است ، نگاهی بیاندازیم. بنابراین احیای هنر و فرهنگ باستانی جنبه مهمی از جشنواره خواهد بود که در کل برنامه اجرا خواهد شد.

ویژگی ویژه جشنواره این است که ما بیشتر بر روی سوالات تمرکز می کنیم تا موضوعی خاص. پاسخ ها از آثار هنرمندان بیرون خواهد آمد. تمرکز همیشه بر چالش های جهانی و نحوه برخورد ما با آنها خواهد بود.

مقررات بخش تصویری اولین “جشنواره بین المللی هنر بازگشت”.

بخش رقابتی هنرهای تجسمی

این جشنواره بین المللی در زمینه های تخصصی هنرهای تجسمی از جمله عکاسی و کمیک برگزار می شود.

بررسی ، انتخاب و داوری:

کمیته بازبینی و انتخاب متشکل از متخصصان و متخصصان در زمینه عکاسی و کمیک است که توسط شورای سیاستگذاری جشنواره شناسایی و در وب سایت جشنواره معرفی می شوند. آنها آثار ارسالی را مرور کرده و آثار منتخب را برای شرکت در گالری های معتبر دو کشور ترکیه و آلمان و نمایش آنلاین آنها انتخاب می کنند. در هر بخش ، نفرات اول تا سوم برگزیده انتخاب می شوند و جوایزی به آنها تعلق می گیرد. به کلیه آثار منتخب گواهی شرکت داده می شود.

قوانین بخش هنرهای تجسمی “جشنواره بین المللی هنر بازگشت”

• شرایط پذیرش آثار:

۱. با توجه به محوریت جشنواره بر اساس این س heritageال که میراث ما برای نسل بعدی چیست؟

همچنین بر مقوله های مشکلات زیست محیطی ، روابط انسانی و اجتماعی و تأثیر مدرنیته بر اندیشه و آینده انسان تمرکز کنید. آثاری که بیشتر با این موضوعات مطابقت داشته باشند در اولویت خواهند بود.

۲- هر هنرمند مجاز به ارسال شش اثر است.

۳. اطلاعات فرم ثبت نام و عناوین آثار در نمایشگاه و کتاب جشنواره مورد استفاده قرار می گیرد ، بنابراین مسئولیت صحت اطلاعات ارائه شده بر عهده شرکت کننده است.

۴. پس از انتخاب اثر در جشنواره ، حذف آن از برنامه امکان پذیر نیست.

۵. هیچ راهی برای تغییر اثر پس از ثبت نام وجود ندارد.

۶. شرکت کنندگان باید اسکن گذرنامه یا کارت شناسایی را در سایت بارگذاری کنند.

۷. صاحب اثر اعم از حقیقی و حقوقی باید فرم درخواست شرکت در جشنواره را پر کند و این اقدام به منزله موافقت با کلیه شرایط و ضوابط جشنواره است.

۸. انتخاب مکان و نحوه نمایش آثار بر عهده شورای سیاستگذاری و تیم اجرایی بخش تصویری جشنواره بین المللی بازگشت است.

۹. همکاری جشنواره و هنرمند در جهت بازاریابی آثار منتخب.

۱۰. با توجه به اینکه آثار در یک مرحله انجام می شوند ، رعایت کیفیت مورد تایید جشنواره بسیار مهم است و جشنواره از پذیرش آثار خارج از شرایط جشنواره معاف است.

• بخش عکس:

۱. فتومونتاژ و کولاژ انتخاب نمی شوند.

۲. انتخاب آثار بر اساس تکنیک و تم موضوعی جشنواره است.

۳. هر هنرمند مجاز به ارسال ۶ قاب عکس است.

۴. هنرمندان باید آثار خود را با عرض حداکثر ۵۰ و وضوح حداقل ۲۰۰ DPI/ 4000 پیکسل در قالب TIFF و RAW ارسال کنند.

۵. پردازش آثار با استفاده از نرم افزار فقط در حد تصحیح رنگ و نور مجاز است. عکسهای بارگذاری شده می توانند رنگی یا تک رنگ باشند.

۶. عکس نباید علامت حق چاپ داشته باشد ، حاشیه اضافه کنید. و غیره.

• بخش طنز:

۱. کلیه آثار مربوط به موضوع جشنواره ، بدون هیچ گونه محدودیتی در تکنیک اجرا ، توسط کمیته انتخاب انتخاب و وارد جشنواره می شوند.

۲. هر هنرمند می تواند شش اثر با ابعاد ۴۲ ۳۰ ۳۰ برای شرکت در قسمت رقابتی جشنواره ارسال کند. مسئولیت تعداد صفحات داخل صفحه به عهده هنرمند است.

آخرین مهلت ارسال آثار: ٢٠ آگوست (۲۸ مرداد ۱۴۰۰)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *